Ogólnopolski Program "Akademia Bezpiecznego Puchatka" jest skierowany do uczniów klas pierwszych. W ramach tego programu nasi uczniowie brali udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze, w internecie, w relacjach z rówieśnikami. Na zakończenie pierwszaki wypełnili test bezpieczeństwa.
Ogólnopolski Program "Kubusiowi Przyjaciele Natury" jest organizowany przez markę Kubuś i skierowany dla uczniów klas 1-3 i poświęcony tematyce ekologicznej. W ramach programu nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.