W naszej szkole w ramach kampanii "Pełni Mocy Przeciw Przemocy" odbyła się prelekcja dla uczniów klas 7 i 8.
Dziękujemy za realizację Pani Joannie Maciąg - przedstawicielce Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz mł. asp. Konradowi Kluzie z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.
il
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w SP1 znów był pełen magii. Nasza szkoła zamieniła się na kilka godzin w Hogwart.
W szkole magii czekało na uczniów wiele atrakcji, wśród których znalazły się: turniej wiedzy o przygodach młodego czarodzieja rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych, Turniej Trójmagiczny w sali gimnastycznej, magiczne kody QR w bibliotece oraz Sklep Ollivandera, gdzie powstały personalizowane i absolutnie niepowtarzalne różdżki. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego.
Podczas podsumowania całego wydarzenia wszystkie klasy otrzymały certyfikat ukończenia szkoły magii i czarodziejstwa.
Zabawa była przednia i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci uczestników!
kcm
X jubileuszowe wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek pod hasłem „Moc bibliotek” już za nami. W tym roku bawiliśmy się w gronie uczniów z klas V - VIII 14 października, równocześnie świętując Dzień Edukacji Narodowej.
W programie znalazła się prezentacja kostiumów superbohaterów i ich mocy, gry planszowe oraz projekcja filmu od organizatora pt. "Mój brat ściga dinozaury".
Uczestnicy spędzili miło czas, a na pamiątkę tego spotkania otrzymali zakładki i naklejki z logo organizatora.
kcm
10 października odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów dla uczniów klas 7-8. Tematem warsztatów było "Rozumienie Ludzkiej Natury- Jak bierni obserwatorzy mogą stać się bohaterami".
Zajęcia przeprowadziła Pani Renata Pardela, pedagog i doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu.
il
10 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Gier Planszowych. Wydarzenie, zorganizowane przez uczniów z Rady Samorządu Uczniowskiego, przyciągnęło wielu miłośników gier. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w różnorodnych grach planszowych, rozwijając umiejętności strategicznego myślenia oraz współpracy w zespole.
To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło wielu niezapomnianych chwil radości, ale również zacieśniło więzi między uczniami.
Dziękujemy Radzie Samorządu Uczniowskiego za świetną organizację!