Światowy Dzień Sztuki obchodzony jest 15 kwietnia (Data została ustalona na cześć urodzin Leonarda da Vinci). Dzień ten jest także uwzględniony w kalendarzu #UNESCO.
A w SP1 sporo się działo! ??
Na II piętrze powstał warsztat artystyczny, miejsce do rysunku, malowanie przy sztalugach, quizy: multimedialny i dopasowywanie opisów do kamieni (na których pani K. Chojnacka-Musiał umieściła fragmenty znanych dzieł). Uczniowie rysowali, wzorując się na szkicach Picasso i malowali, inspirując się obrazem van Gogha. Niespodzianką były przebrane uczennice z klas VII: Frida i Dziewczyna z perłą, które nadzorowały pracę kolegów.
I piętro wypełniły prace uczniów z klas I-III. Poznawali sztukę poprzez aktywność twórczą. Klasa IIIA tworzyła maski kubistyczne, klasa IIA zegary inspirowane obrazem Salvadora Dali, a klasy IA i IB poznawały dzieła znanych malarzy poprzez zakodowane rysunki. Wystawa pięknie wypełnia szkolny korytarz.
Tego dnia na każdej przerwie można było oddać się sztuce. ?‍?
Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w ten projekt! Rodzicom za kwiaty słonecznika, które stworzyły cudowny obraz. Nauczycielom za współpracę i aktywny udział w działaniach kreatywnych. ??
mgs