Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania panie bibliotekarki we współpracy z uczennicami z klasy VA i uczennicą z Ukrainy z klasy VIA przygotowały spotkanie polsko-ukraińskie z mitem i legendą. Zaproszeni goście z różnych klas mieli okazję poznać legendy o Lechu, Czechu i Rusie, o warszawskiej Syrence i Smoku Wawelskim oraz mity ukraińskie, które w języku polskim zaprezentowała uczennica klasy VIA. Uczniowie z Ukrainy otrzymali krótkie pomocnicze teksty polskich legend w swoim ojczystym języku. Legendy opowiadały uczennice klasy VA przy pomocy teatrzyku kamishibai, zakupionego w ramach NPRCz.
W drugiej części spotkania dzieci wybrały kolorowanki i zadania tematycznie związane z poznanymi tekstami.

kcm