„Noc Sów” 2023 za nami. Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej szerzącej wiedzę o polskich sowach. Pod egidą organizacji pożytku publicznego „Jestem na pTAK!” - pomysłodawcy wydarzenia - zorganizowaliśmy lokalny projekt pt. „Tajemnice sów”. 130 uczniów uczestniczyło w prelekcjach, pokazach filmów, sowich zawodach sportowych i łamigłówkach. Była tez ptasia dyskoteka i pokaz sowich masek. Wsparli nas Rodzice, którzy również poznawali nasze rodzime sowy lęgowe. Dzięki tej akcji edukacyjnej wiemy, co to są szlara, wypluwka i zasiadka. Znamy też puchacza, puszczyki, pójdźkę, sóweczkę, włochatkę, uszatki i płomykówkę. Wiemy, gdzie sowa ma uszy oraz dlaczego obraca głowę aż o 270 stopni. Nauka i zabawa to motto naszego działania. Świadomie promujemy też miasto Zawiercie, które dzięki nam zaistniało na mapie miejsc dbających o polską przyrodę i szanujących jej piękno (https://nocsow.pl/kalendarz-nocy-sow-archiwum/).

Po tej nocy zostaną nam cudowne wspomnienia. Poznaliśmy nie tylko sowy, ale też niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje nocą w klasach i na szkolnych korytarzach.

Szkoda, że następna taka noc dopiero za rok!

KJ

Show Gallery