21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. UNESCO ustanowiło to święto w 1999r. Jest ono celebrowane na całym świecie. W naszej szkole, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, zorganizowaliśmy symultaniczne dyktando. Uczniowie klas IV-VIII w tym samym czasie - o godzinie 10.00 - napisali krótki tekst ze słuchu. Dyktando tylko z pozoru było łatwe. Nasz język ojczysty jest bardzo trudny, dlatego uczniowie mieli kłopot z zapisem takich wyrazów jak: naprawdę, na pewno, w ogóle, znad, sprzed, wziąć, włączać, historii, wierzyć, uważać, spóźniać, w końcu;
Laureaci z poszczególnych klas to: IVA - Natalia M., VA - Maksymilian Ch., VIA - Maja P., VIIIA – Lena M., VIIIB - Jagoda J.
Zwycięzca jest jednak jeden!
Komisja złożona z 7 uczniów i pracująca pod opieką p. K. Jaworskiej, serdecznie gratuluje Natalii z klasy IVA, która jako jedyna z całej grupy blisko 100 uczniów, nie popełniła ani jednego błędu ortograficznego!
Drugie miejsce zajęła Maja P. z klasy VIA – w jej pracy znalazły się 2 błędy ortograficzne.
Trzecią lokatę zajęły najstarsze uczennice - Jagoda z kl. VIIIB i Lena z kl. VIIIA, które popełniły po 3 błędy.
Od jutra zaczynamy akcję promująca poprawny zapis trudnych wyrazów z dyktanda. W ten sposób przyczynimy się do ochrony języka polskiego!
kj