26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji w poniedziałek 27 lutego uczniowie klasy IA zostali zaproszeni do czytelni na zajęcia biblioteczne o dinozaurach połączone z nauką angielskich słówek. Dzieci szybko przyswoiły słówka związane z tematem: Części ciała, a następnie wykonały przygotowane przez nauczycielki zadania. Jako podsumowanie pierwszoklasiści obejrzeli krótki filmik o tym, jak wyginęły dinozaury i świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem quizu online. Chętni uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek o dinozaurach, przygotowaną przez panie bibliotekarki, a także przestudiować książki popularnonaukowe dostępne tego dnia w szkolnej świetlicy.
Każdy z uczestników spotkania wyszedł z biblioteki z własnym dinozaurem ukrytym w jajku.
kcm