Uczniowie klasy IIIB podczas zajęć czytelniczych nie tylko słuchają ciekawych opowieści czytanych przez panią bibliotekarkę. Czasem wykonują też zadania specjalne. Tym razem pracowali nad wiosennym bigosem literackim. Teksty, na których pracowali, otrzymali od autorki ulubionej książki trzecioklasistów pt. "Gieśki. Księga przygód", pani Katarzyny Kieleckiej. Dziewczynki pracowały nad wierszem "Czekamy na wiosnę", a chłopcy - "Wiosna". Łatwo nie było, jak przyznali sami uczniowie, ale części z nich udało się stworzyć własne interpretacje na podstawie utworów pani Kieleckiej. Przy okazji wywiązała się ciekawa dyskusja na temat tego, czym jest poezja i czy istnieją w niej jakieś zasady i reguły tworzenia.

kcm