Rozpoczęli go uczniowie z klas 4a i 5a, którzy w dniach 18,19 kwietnia wybrali się do Łodzi. Pierwszego dnia w Orientarium poznawali faunę i florę Azji Południowo Wschodniej, a w ZOO mieli okazję zobaczyć ponad 3350 zwierząt, w tym wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. Wielką atrakcją okazał się wybieg dla słoni indyjskich, które uczniowie mogli obserwować podczas posiłku, zabawy i kąpieli.
W Księżym Młynie, największym zabytkowym kompleksie fabrycznym Łodzi, uczniowie podczas warsztatów własnoręcznie wykonali sympatyczne skarpeciaki, które następnie towarzyszyły im podczas niezwykle emocjonującej gry terenowej. Podzieleni na drużyny uczestnicy mieli do wykonania 15 zadań związanych z tym niezwykłym osiedlem i dawną przędzalnią. Musieli wykazać się orientacją w terenie, spostrzegawczością, umiejętnością czytania ze zrozumieniem i współdziałania w grupie. Chłopcy z obu klas okazali się w tej dziedzinie nie do pokonania!
Po zakwaterowaniu w hotelu i smacznej obiadokolacji wszyscy chętnie wybrali się na wieczorny spacer po słynnej ulicy Piotrkowskiej. Drugi dzień rozpoczął się wizytą w kosmicznym Eksperymentarium mieszczącym się w Manufakturze – centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, a zakończył zwiedzaniem osiedla robotniczego i warsztatami w Muzeum Włókiennictwa.
Wszystkie atrakcje dostarczyły uczestnikom wycieczki niezapomnianych wrażeń, a także pozwoliły poznać historię i wielokulturowość tego niezwykłego miasta, jakim niewątpliwie jest Łódź.
aku