17 maja zakończył się cykl zajęć dla klasy IA, którego głównym tematem były granice, z jakimi młody człowiek może spotkać się w swoim życiu oraz zasady prawidłowych relacji rówieśniczych. W trakcie lekcji dzieci miały okazję zapoznać się z przykładem Grincha i jego kolegów, co miało na celu ilustrację różnych aspektów tych zagadnień. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały jabłuszka emocji, które miały symbolizować różne uczucia. Dzięki temu mogły wyrazić i zrozumieć różnorodne emocje, jakie mogą pojawić się w ich życiu. Prowadzącą zajęcia była pani psycholog, która omawiała, jakie emocje może odczuwać człowiek i jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Dzieci miały okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami. Pani psycholog przedstawiła praktyczne sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami, co miało na celu pomoc uczniom w nauce samokontroli i umiejętności wyrażania swoich uczuć w odpowiedni sposób. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały "tory oddechowe" jako prezenty. Te proste narzędzia miały służyć jako praktyczne wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi poprzez kontrolowanie oddechu. Cykl zajęć dla klasy I był owocnym czasem nauki i zrozumienia różnych aspektów emocji, granic oraz zasad relacji rówieśniczych. Dzieci miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, które będą przydatne w ich dalszym rozwoju i codziennym życiu.