Prawie od początku istnienia Jedynki jej patronem jest Tadeusz Kościuszko. Z tej okazji uczniowie biorą udział w corocznych atrakcjach związanych z tą postacią. Tym razem uczniowie wzięli udział w zajęciach w klasach, podczas których rozwiązywali test wiedzy, oglądali film i układali puzzle, przebierali ochotnika za Kościuszkę, a także sprawdzali swoją wiedzę, odgadując zadania na platformie wordwall. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w spotkaniu online z pracownicą Muzeum Panoramy Racławickiej, podczas którego poznali lepiej postać Tadeusza Kościuszki, a także wysłuchali różnych ciekawostek związanych z Panoramą Racławicką. Przedstawiciele klas stanęli w szranki w szkolnej bibliotece. Dwuosobowe drużyny wzięły udział w podchodach o Tadeuszu Kościuszce, a jeden przedstawiciel zagrał w grę planszową o naszej szkole.

W podchodach najlepsi okazali się uczniowie klasy VIB: Tymek i Oliwia, którzy zajęli I miejsce. Miejsce II przypadło klasie VIA, którą reprezentowały Liwia i Dominika. III miejsce zdobyli uczniowie klasy VA: Krzyś i Artur, a miejsce IV przypadło uczniom klasy IVA: Stasiowi i Wiktorowi. W grze planszowej najlepszy okazał się Krzyś z klasy IIIB. Gratulujemy!

kcm