Zdrowie i dobra kondycja są dla nas bardzo ważne, dlatego chętnie przyłączyliśmy się do akcji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz SP5 pod hasłem „Bieg po zdrowie”, która odbyła się 6 czerwca 2023r. w Parku Miejskim pod honorowym patronatem prezydenta miasta Zawiercie.

Naszą szkołę reprezentował sześcioosobowy zespół uczniów z klasy czwartej: Nadia, Nicola, Paulina oraz Filip, Staś i Kuba. Drużyna miała okazję sprawdzić w quizie swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia, posłuchać prelekcji funkcjonariusza KPP na temat bezpiecznych wakacji i zmierzyć się w biegu ze swoimi rówieśnikami z innych zawierciańskich szkół.

Okazało się, że nasi czwartoklasiści mają niezłą krzepę, dobrą kondycję i sportowego ducha walki, co potwierdzili pokonując kilka okrążeń wyznaczonej trasy. Rekordziści zrobili ich aż 10. Wśród nich byli Staś i Kuba, którzy „wybiegali” II i III miejsce.

Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali medale, ale przede wszystkim mieli okazję uczestniczyć we wspaniałej sportowej zabawie!

aku