1 września obchodzimy kolejną, już 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia Niemcy hitlerowskie bez wypowiedzenia wojny napadły na Polskę. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w w uroczystości przy Pomniku Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu. Liczne delegacje zawierciańskich szkół, samorządowcy, radni, przedstawiciele zawierciańskich instytucji i stowarzyszeń uczcili pamięć wszystkich, którzy w wyniku tej wojny ponieśli śmierć, ucierpieli fizycznie i psychicznie. Sześć długich lat okupacji, strachu, łapanek, pracy przymusowej ponad siły, terroru sprawiły, że obowiązkiem nas żyjących jest pamiętać, głównie po to, aby wojna nigdy więcej nie miała miejsca, byśmy nigdy jej nie doświadczyli. Uczniów naszej szkoły reprezentowali: Maks, Aleksander, Hania, Magda, Zuzia i Klaudia. W poczcie sztandarowym Tymek , Lena i Dominika.
M.P