W Jedynce tradycje mają dla nas szczególne znaczenie, ale nie zawsze świętujemy je w konwencjonalny sposób. Jesteśmy twórczy, kreatywni i pełni zapału, a przede wszystkim działamy razem, dlatego wspólnie w magiczny sposób świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji naszą szkołę zamieniliśmy w Hogwart, a szkolne korytarze zaroiły się od postaci z serii o Harrym Potterze. Przebrali się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele. Odbyły się lekcje eliksirów, wróżbiarstwa i magicznych zaklęć, a także rozgrywki w szkolnego quidditcha. Chętni na magicznej ścianie napisali piękne życzenia i dopisywali zakończenia zdań, które możecie znaleźć w galerii zdjęć. Sowy Hedwigi dostarczyły nauczycielom i pracownikom naszej magicznej szkoły koperty pełne życzeń i słodkości.
Młodzi adepci sztuki magicznej dowiedzieli się, że magia, czary i różdżki muszą być używane z rozwagą, tak samo jak słowa, które mają potężną moc i mogą zarówno pocieszyć, jak i wyrządzić komuś krzywdę.
Wierzymy, że magia dzisiejszego dnia pozostanie z nami na zawsze.
aku