10 grudnia jest obchodzony na całym świecie Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Maratonie Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International. To coroczna akcja, w której w szkołach, klubach, bibliotekach i innych instytucjach spotykają się ludzie, aby zaprotestować przeciwko łamaniu praw człowieka.
Ośmioro chętnych uczniów klas siódmych pisało listy do Prezydenta Białorusi za pośrednictwem Ambasady Białorusi w Polsce. Apelowaliśmy o uwolnienie skazanego na 8 lat więzienia dziennikarza Andrzeja Poczobuta skazanego za wykonywanie swojej pracy, czyli uczciwe relacjonowanie wydarzeń, które miały miejsce w Mińsku, gdy odbywały się pokojowe demonstracje. Andrzej Poczobut jest więziony w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze tylko dlatego, że krytykował władze i prezydenta.
M.P