Uczniowie klasy IA wybrali się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej w Zawierciu. Podczas wizyty dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę i poznać zasady jej funkcjonowania. Obejrzały również ciekawą wystawę zakładek do książek. Następnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których wyszukiwały książki według numerów inwentarzowych, poznając pracę bibliotekarza. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom historię o tym, że dzięki czytaniu książek trafiamy do miejsc, których nie znamy, i robimy rzeczy, o których marzyliśmy. Na zakończenie każde dziecko zaprojektowało własny, autorski exlibris.
Wycieczka była interesującą lekcją o książkach i bibliotece oraz dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń.
kcm
W dniu 9 czerwca uczniowie klasy IVA uczestniczyli w wycieczce, podczas której zwiedzali ekspozycję podziemną Olkusza oraz brali udział w warsztatach malowania odlewów gipsowych, a następnie przejechali do Jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach. Następnym punktem wyjazdu był zamek w Rabsztynie. Z wieży widokowej czwartoklasiści podziwiali panoramę okolic Olkusza.
Wrażenia niesamowite, polecamy każdemu!
Podczas wyjazdu po raz kolejny okazało się, że mieszkamy w cudownym miejscu, jakim jest Jura Krakowsko-Częstochowska.
kwi
„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragnie”. [Paulo Coelho]
Tak uczniowie klasy VIA obchodzili swoje święto
jpa
Uczniowie klasy IA odwiedzili Centrum Sowa w MOK-u, gdzie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia naukowe, a na koniec otrzymali do hodowli patyczaki.
Celem wycieczki było rozbudzanie ciekawości świata i rozwijanie umiejętności badawczych przez eksperymentowanie, kształtowanie odpowiedzialności i postaw opiekuńczych poprzez opiekę nad owadami oraz integracja klasy i nauka współpracy w grupie.
Z okazji Dnia Patrona uczniowie SP1 wzięli udział w różnych działaniach:
- klasa IVA przygotowała komiksy historyczne "Wielcy ludzie - Tadeusz Kościuszko",
- klasy VA, VIA i VIB stworzyły piękne lapbooki o Tadeuszu Kościuszce "Patron mojej szkoły Tadeusz Kościuszko".
W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę publikacji dotyczących patrona szkoły.
kwn